Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Cariera medicala in NHS, Anglia

Publicat pe 3 februarie 2020   |   Valabil până la 4 martie 2020

Companie
VPL Healthcare
Posturi disponibile
100
Aplicanți
0
Domenii
Sănătate / Farmacii / Produse farmaceutice
Țări
United Kingdom
Tip contract
Full time (8h) nedeterminat
Ani experiență
Nivel studii
Master,Alte specializări
Nivel experiență
Permis de conducere
Ofertă salarială
> 10000RON
Specializări
Asistență Medicală ,Sănătate altele

Responsabilități

● Se acceptă și tineri Specialiști fără experientă (toți medicii, indiferent de experientă, vor fi implicați într-un program de integrare în sistemul medical din Anglia în primele 3 – 6 luni de zile de la sosirea în Anglia)

Cerințe

● Diplomă de Medic Specialist în Medicină de Familie
● Nivel de limbă engleză mediu – avansat

Condiții de muncă

• Cursuri de limbă engleză gratuite pentru Medici de familie din România + Bursă de studiu plătită + Contract de muncă asigurat în Anglia

VPL Healthcare, în colaborare cu Sistemul de Sănătate Public din Anglia și Școala de Limbi Străine Advanced Language Education by Andreea Berkhout, oferă cursuri de limbă engleză gratuite Medicilor de Familie care doresc să profeseze în Anglia!

Beneficii

Detalierea programului:
● Cursuri gratuite intensive de limbă engleză, pe o perioadă de 3 luni de zile
● Bursă de studiu oferită medicului pe perioadă cursurilor (stimulente financiare atractive, încasate lunar pe perioada studiului)
● Plata taxei de examinare IELTS la sfârșitul cursurilor

Descriere companie

VPL Healthcare este o companie de plasare personal medical care asigura servicii de recrutare si management al fortei de munca, in tari precum Marea Britanie, Germania, Irlanda si Franta.